נהלי אבטחת מידע

יכול להיות ששמעתם על נהלי אבטחת מידע ויכול להיות שלא, ובכל מקרה אל ונהלים שאתם חייבים להכיר אם יש לכם עסק שמכיל מידע חשוב. נהלי אבטחת מידע יכולים להיות כל כך חשובים עד כדי כך שהם יעשו את ההבדל בין עסק שעומד איתן שנים רבות לבין עסק שפריצה אחת מחסלת אותו. הנה כמה פרטים חשובים בנושא שיעשו לכם סדר בראש.

מהם נהלי אבטחת מידע?

נהלי אבטחת מידע הם למעשה מתודולוגיה שלמה, רצף של כללים ונהלים ברורים בעסק שנקבעים בין חברת ייעוץ שפועלת עם העסק לבין ההנהלה של העסק. כמובן שהעסק בעצמו יכול לקבוע את הנהלים אך ברוב המקרים יש העדפה ברורה לעבוד עם חברת אבטחת מידע מנוסה שתוכל לספק לכם שירות ייעוץ וארגון של העסק, גם בעסק קטן וגם בעסק גדול. נהלי אבטחת מידע חולשים על כל הנושאים החל ממיגור פרצות אבטחה, הרשאות לעובדים, שיטת עבודה, חברות שותפות אפשריות וכולה.

נהלי אבטחת מידע.jpeg

מי קובע את נהלי אבטחת המידע?

את נהלי אבטחת המידע קובעת הנהלת העסק. יכול להיות שזה יהיה מנהל יחיד, יכול להיות שזה יהיה דירקטוריון ולמעשה כל הווריאציות אפשריות. אמנם המילה האחרונה היא של ההנהלה של העסק אך בסופו של דבר כמו שכבר הוזכר לעיל, רוב הנהלים לגבי אבטחת מידע נקבעים יחד עם חברת ייעוץ חיצונית ולכן היא נותנת את רוב המשקל בהחלטה.

למה חשוב להתייחס בקביעת הנהלים?

כאשר בוחנים את נהלי אבטחת המידע האפשריים שאמורים להגן על העסק, בסופו של דבר יש לעבוד לפי כל הנתונים כאשר כל אחד מהם יכול להשפיע. עד כמה המידע רגיש? על מי המידע משפיע? כמה עובדים יש בעסק? מה צורת העבודה? מה תהיה ההשלכה של הנהלים הללו על שגרת העובדים והחברה כגוף? ואלו רק כמה דוגמאות.

מודעות פרסומת