מעלון

מי יכול להשתמש במעלון?

במעלון כל אחד יכול להשתמש אך בפועל משתמשים בו רק מוגבלים בתנועה. אפילו בני הגיל השלישי לא משתמשים במעלון כל עוד הם יכולים לעלות לבדם במדרגות או להיעזר במישהו שיסייע להם וישמור שלא ייפלו. בדרך כלל אנשים שמתניידים על כיסא גלגלים ישתמשו במעלון כאשר צריך לזכור שיש כמה סוגי מעלונים. יש מעלון שהוא למעשה רמפה שדומה מאוד למעלית והוא עולה באופן אנכי לחלוטין, ויש מעלון מדרגות. מעלון המדרגות הוא למעשה מסילה שעולה את כל תוואי המדרגות שאליה מחובר כיסא שמורם מעל הרצפה ומאפשר נשיאה פשוטה של אדם אחד שיושב עליו.

האם משתמשים במעלון באופן עצמאי?

מעלון יכול להיות שימושי באופן עצמאי אך זה תלוי במי מדובר. לנכה יהיה קשה מאוד להשתמש בשני סוגי המעלונים באופן עצמאי ובעיקר במעלון המדרגות שמצריך ממנו להגיע אל הכיסא שבדרך כלל יהיה גבוה יותר. בכל מקרה יהיו עוד אנשים שיסייעו לאותו משתמש לעלות על המעלון, כאשר בדרך כלל האחראי על המקום יהיה שם למענו. למשל, בבית הספר זה יהיה רב הבית, בבניין משרדים יהיה זה אחד מהנציגים של המשרד שאליו האדם מגיע וכן הלאה.

מי בוחר את סוג המעלון?

הבעלים של המקום הוא זה שיבחר את סוג המעלון, או לחלופים האדם שמנהל אותו. הבחירה בין שני סוגי המעלונים תתבצע בעיקר לפי תנאי השטח ורק לאחר מכן יהיה צורך לבחור את הדגם הספציפי לפי התקציב. הקמה של מעלון אנכי אמנם לא מצריך הקמה של פיר מעלית ולכן הוא יהיה בחירה די פשוטה בעצמו, אך לפעמים גם את המבנה שהוא דורש לא יהיה ניתן להקים ולכן מעלון מדרגות יהיה פתרון הרבה יותר טוב.

מודעות פרסומת