תכנון מס

תכנון מס הינה פעולה המתבצעת לשם הפחתת המיסוי בגין הכנסות חברה מסוימת

כל חברה (או אדם פרטי) מעוניינת למקסם עד כמה שניתן את הכנסותיה. אחת הדרכים לעשות זאת הינה באמצעות תכנון מס- שימוש בכלים פיננסיים לשם הפחתת המס אשר יהיה על החברה לשלם בסוף השנה. כיום חברות רבות עושות שימוש בשיטה זו, ולכן כדאי להכיר את מאפייניה הבסיסיים.

תכנון מס.jpg

אז מה חשוב לדעת על תכנון מס?

  • מעמדו החוקי: החוק הישראלי מכיר באופן כללי בתכנון מס, כאשר רוב הפעולות מתבצעות בצורה שקופה לחלוטין ומדווחות לרשות המיסים, וכן רשות המיסים מתייחסת לפעולות הקשורות בתכנון מס בתור פעולות חוקיות. למרות האמור, ישנם כמה סייגים לחוק אשר חשוב להכיר. ראשית, פעולות אשר מבוצעות רק לשם הפחתת המיסוי וללא כל משמעות אחרת עלולות להיות פליליות. שנית, תכנון מס אגרסיבי אשר אינו מאפשר מעקב אחר התנועות השונות נחשב לתכנון מס שלא בתום לב, והוא עלול להיות מעשה פלילי גם כן.
  • כיצד הוא מתבצע: כל חברה רשאית לעשות שימוש בחוקי המיסוי השונים על מנת לבצע את תכנון המס שלה. כמו כן, רשות המיסים מסייעת לחברות באמצעות מתן החלטות מיסוי- תחזיות בנוגע לשינויים שיגררו פעולות מסוימות מבחינת מיסוי, אשר מאפשרות לחברות להחליט האם לבצע פעולה מסוימת או לא. כל עוד התכנון נעשה תוך הסתמכות על חוות דעת מומחה ומתן גילוי מלא בדוחות מס- הוא אינו מהווה עבירה.

כאשר הוא מתבצע כראוי, תכנון מס מקל על כל הצדדים

גם חברות וגם רשות המיסים מרוויחות מתכנון מס- החברות על ידי הגדלת הרווחים ורשות המיסים על ידי גבייה קלה ומלאה של מיסים והתנהלות חוקית של החברות, ולכן כלל הגורמים פועלים באופן כללי בכדי להקל על התהליך, ולהבטיח את המשך קיומו.

מודעות פרסומת