מה עושה המכון הרפואי?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא גוף חשוב שמוסמך על ידי המדינה ומשרד הבריאות לערוך בדיקות רפואיות עבור רשות הרישוי. בין היתר, הסמכות שמקבל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ניתנת לו על פי צו שר הבריאות ומכוח תקנות התעבורה. הבעיה היא שרוב הנהגים לא יודעים מה תפקידו של המכון הרפואי, כיצד להתנהל מולו ומה לעשות במידה והם נקראים להגיש אליו מסמכים וטפסים.

הדבר החשוב ביותר שצריך לזכור לגבי התנהלות מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא שלכל אזרח מותר להשתמש בשירותיו של עורך דין. עורך דין תעבורה שמכיר היטב את אופן הפעילות של המכון יכול לסייע ללקוחות ולחסוך עבורם זמן וכסף. מעבר לכך, המעורבות של עורך הדין מונעת מצב שבו אזרחים מגישים למכון הרפואי טפסים לא רלוונטיים או כאלה שפוגעים באינטרסים שלהם.

תפקידי המכון ופניה מסודרת

עוד טיפ קריטי להתנהלות נכונה מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא לערב עורך דין בשלב מוקדם. בעזרת מעורבות בשלב מוקדם ניתן לפנות למכון הרפואי כדי לקבל המלצות לרשות הרישוי על כשירות רפואית לנהיגה, לפי סוג רכב מנועי. בשלבים האלה התפקיד של עורך הדין הוא לגבש כמה שיותר המלצות רלוונטיות ולהגיש לנציגי המכון הרפואי את הטפסים שתומכים בבקשה.

שנית, תפקידי המכון כוללים התאמת כלי רכב ואביזרי נהיגה למגבלותיהם הרפואיות של נכים. בכך למעשה מסייע המכון להגברת התניידות של נכים ולשיפור העצמאות של בעלי מוגבלויות. במידה ואותם בעלי מוגבלויות מעוניינים לפנות אל המכון הרפואי, הם יכולים להשתמש בשירותיו של עורך דין ולהתייעץ איתו.

לבסוף, המכון הרפואי מוסמך לתת ייעוץ מקצועי לגורמים תעסוקתיים שונים. גם כאן חשוב לערב עורך דין ולדאוג שהייעוץ יגובה במסמכים שתומכים בנהג.

מודעות פרסומת