הלוואות בערבות מדינה

יכול להיות שיצא לכם לשמוע על הלוואות בערבות מדינה ולא הבנתם כל כך על מה מדובר ויכול להיות שזו הפעם הראשונה שאתם שומעים עליהן. בכל מקרה במאמר זה נסביר לכם בדיוק מהי ההלוואה הזו ולמה היא כל כך טובה, וכמובן למי היא בכלל מתאימה.

מהי הלוואה בערבות המדינה?

הלוואות בערבות מדינה הן הלוואות שהמדינה חותמת עליהן ערבות למענכם. הסיבה שהיא עושה את זה היא כדי שתקבלו את המימון שאתם צריכים כדי להתחיל לבצע פעולות עסקיות עם העסק, כמו לקנות סחורה או לשפץ אותו. עסקים רבים עומדים בתנאים קשים מאוד בפני הבנקים וגופי המימון השונים ולמעשה לא מצליחים למצוא תנאים נוחים או בכלל למצוא מימון. אחרי רצף בדיקות מטעם המדינה היא יכולה להחליט שהיא ערבה עבורכם.

למי ההלוואה יכולה להינתן?

הלוואות בערבות מדינה יכולות להינתן למגוון רחב של עסקים אך הם חייבים לעמוד בכל התנאים. תנאי הזכאות הראשונים מפורסמים באינטרנט: חייב להיות זה עסק קטן או בינוני שהמחזור העסקי שלו לא עולה על 20 מיליון שקלים כאשר זה יכול להיות עסק בהקמה. כמו כן, העסק לא יכול להיות עם חובות לשום גוף אחר כמו למשל מס הכנסה או ביטוח לאומי. סעיפים אלו ועוד אחרים מהווים זכאות ראשונית ולאחר מכן יש לשלוח את הבקשה ולעבור ועדה מורכבת יותר.

מי יזם את הרעיון ומדוע?

את הרעיון יזם החשב הכללי של משרד האוצר כדי לעזור לעסקים קטנים. בסופו של דבר המדינה מרוויחה מכך שיש יותר עסקים בישראל כאשר יש יותר מקומות עבודה, פחות אבטלה ויותר מסים לקופת המדינה. כך למעשה המדינה חותמת על הערבות ורק בעת מיצוי כל האפשרויות נגד אותו לווה שלא החזיר את החוב, היא עומדת ערבות שלה ומשלמת לבנק.

 

 

 

 

 

 

 

מודעות פרסומת