שלילת רישיון בשל אי התאמה אישיותית

נהגים רבים שעברו בדיקות באחד מסניפי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, מופתעים לקבל את ההחלטה הסופית של משרד הרישוי בעניין פסילת הרישיון שלהם תחת הנימוק של "אי התאמה אישיותית". לרוב, מדובר בנהגים נורמטיביים לחלוטין שאין להם עבר של בעיות אישיות או הפרעות פסיכיאטריות כלשהן. לא ברור מדוע על אף הטענות החוזרות והנשנות משרד הרישוי בוחר להמשיך ולהשתמש בנימוק מעורפל ומבלבל זה, אולם חשוב להבין כי תחת הכותרת של הנימוק ישנן מגוון סיבות שונות שאין להן דבר עם בעיות אישיותיות כלשהן.

מה המשמעות של אי התאמה אישיותית?

בהקשר של החלטות משרד הרישוי חשוב להבין כי ההחלטות מתקבלות כמעט ללא התערבות של משרד הרישוי עצמו, אשר מקבל כמעט במאה אחוז מהמקרים את המלצות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, שהוא גם הגוף שמנמק את ההחלטה תחת המונח אי התאמה אישיותית. תחת הנימוק הזה נכנסים מקרים רבים של נהגים. לדוגמה, נהגים שרישיונם נפסל בשל עבר מלא בעבירות תעבורה חמורות או נהיגה בהשפעת אלכוהול או סמים. דוגמה נוספת היא נהגים עם בעיות בריאותיות מסוימות כמו אפילפסיה בצירוף עם חוסר הצלחה לתפקד בלחץ במהלך יום הבדיקות שנערך להם במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. במידה והנכם חשים כי ההחלטה בעניינכם התקבלה באופן לא הוגן ביכולתכם להגיש ערר.

כיצד מגישים ערר על ההחלטה של משרד הרישוי?

ערר בגין פסילת רישיון על רקע של אי התאמה אישיותית ניתן להגיש תוך מקסימום שלושים יום מרגע קבלת ההחלטה של משרד הרישוי. מומלץ להגיש את הערר בעזרת עורך דין שיוכל לחקור ולהבין את הסיבות המרכזיות העומדות במקרה שלכם תחת הכותרת של אי התאמה ולפעול להשבת רישיונכם בהתאם.

מודעות פרסומת