פרויקט תמ"א 38

מה זה תמ"א 38?

אנחנו שומעים עליה בכל מקום, אבל אולי הגיע הזמן אחת ולתמיד להסביר מהו פרויקט תמ"א 38, מהי מטרתו ומי יכול להרוויח ממנו. ובכן, ראשיתו של הפרויקט הוא בהבנה שישראל חייבת למגן את הבניינים שלה בפני רעידות אדמה. עם ההבנה הזו, תוקן תקן הבנייה החדש שנכנס לתוקף בשנת 1980 ואשר מגדיר את רמת חוזק המבנים הנדרשת במקומות שונים בישראל. ומה יהיה באשר למבנים ישנים יותר? לשם כך נהגתה תכנית מתאר ארצית מספר 38. הרעיון העומד בבסיסה של התכנית הוא פשוט – יזמים פרטיים יגיעו לבניינים ישנים, יקבלו היתרי בנייה בקלות יחסית לבנייה ושיפוץ נרחבים של הנכסים ובתמורה יחזקו את הבניינים הללו בפני רעידות אדמה.

מי יכול להרוויח מהתמ"א?

כיצד תמ"א 38 הפכה להיות כה מפורסמת? זאת, מפני שרבים הם המרוויחים הפוטנציאליים מתכנית זו. ראשית, המדינה כמובן מרוויחה מהתכנית בכך שהיא עומדת בתפקידה לעשות ככל שביכולתה בכדי להגן על תושבי מדינת ישראל בפני סכנת רעידות האדמה. שנית, היזמים שהתגלגלו לפתחם הזדמנויות עסקיות מצוינות. שלישית, דיירי הבניינים הישנים שניתנה להם ההזדמנות לשפץ את הדירה שלהם או את הבניין כולו. כמו כן, כולם יכולים רק להרוויח מכך שתהיה תנופת בנייה במרכזי ערים רבות בכל רחבי ישראל. אם כן, נראה כי פרויקט תמ"א 38 הוא פרויקט מפורסם ולא בכדי – כמות המתעניינים בו עומדת בהתאמה לכמות המרוויחים הפוטנציאליים ממנו.

כיצד מתחילים את התהליך?

אם אתם בעלי דירה בבניין ישן והייתם מעוניינים שהבניין שלכם יהיה חלק מפרויקט תמ"א 38, עליכם להתחיל בשני צעדים בסיסיים אם כי לא פשוטים. הצעד הראשון הוא להשיג את הסכמת כל דיירי הבניין להשתתפות והצעד השני הוא מציאת יזם משותף שיהיה מקובל על כולם.

מודעות פרסומת