קורס כתיבת תסריט

כתיבת תסריט היא משימה מורכבת שמחייבת שימוש בכלים מעשיים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, כישרון כתיבה לבדו אינו מספיק בשביל לכתוב תסריט. מי שרוצה לכתוב תסריטים ולהפוך את התחביב למקצוע חייב לדעת כיצד לספר סיפור, מה לעשות על מנת לבנות קונפליקט ובאיזה אופן לנהל דיאלוג. כל אחד מהנושאים האלה דורש שימוש בכלים שונים לחלוטין ובדיוק בשביל זה נועדו מסלולי הלימוד.

מסלול לימודים עבור כתיבת תסריט הוא חלק בלתי נפרד מתהליך ההשתלבות בענף התקשורת. מטרת הקורס היא להכשיר את בוגריו עבור כתיבת סוגים שונים של תסריטים, התמודדות עם קשיי כתיבה והתגברות על חוסר יצירתיות או מחסור ברעיונות מקוריים. כמו כן, הקורס כולל השתתפות פעילה בתרגילים כיתתיים ובכך הוא מעניקה סביבה בטוחה להתנסות וטעויות.

תנאים להצלחה בקורס כתיבה

קורס כתיבת תסריט לא מתאים לכל אחד ויש גם כמה תנאים שקובעים את ההצלחה שלו. במידה ובוחרים למדוד את הצלחת הקורס בסיכויי ההשתלבות של בוגריו בענף התקשורת, אפשר להצביע קודם כל על סוג ההנחיה. יש קורסים שבהם המרצה מעדיף לימוד פרונטאלי מול הכיתה, קורסים שבהם הדגש הוא על סדנאות מעשיות וקורסים שמשלבים בין ההיבט התיאורטי והפרקטי. הכי חשוב  למצוא קורס כתיבת תסריט שמתאים לקהל היעד ולנסות להפיק ממנו תועלת מרבית.

עוד תנאי להצלחה בקורס כתיבה הוא מעורבות מצד הסטודנטים. מי שנרשם לסוג מן הסוג הזה ולא מגיע לשיעורים, לא משתתף בסדנאות או לא מגיש את התרגילים לא צפוי להתקדם. רק בעזרת השתתפות פעילה בתרגילים הכיתתיים וכמובן הגשה של התרגיל המסכם ניתן ללמוד את רזי הכתיבה ולקבל כלים חדשים. לבסוף, הקורס מלווה בתמיכה מקצועית וביקורת עבודות ומומלץ לנצל זאת גם ברמת ההשתתפות האישית.

מודעות פרסומת