תכונותיו של פוליגל

הפוליגל, הידוע בכינויו פוליקרבונט הוא מוצר שפותח לראשונה ומיוצר עד היום בישראל, מוצר כחול לבן, בקיבוץ מגידו ורמת השופט. הפיתוח הראשון היה בשנות ה-70' לטובת ציפוי חממות והשימושים בחומר הולכים ומתרחבים לתעשיות אחרות כמו תעשיית הקירוי, הבידוד והאומנות.

הרכבו הכימי של הפוליגל- מקור תכונותיו

בדומה לכל חומר אחר, פוליגל שואב את תכונותיו מהרכבו הכימי הייחודי. פוליגל, כמו שניתן להבין משמו, הוא פולימר- משמע, חומר אשר ניתן למצוא בטבע או לייצר בתנאי מעבדה (סינטטי), הבנוי משרשרות של מולקולות ענק הקשורות זו לזו בקשרים תוך מולקולאריים חזקים או קשרים קוולנטיים. למעשה, מבנה פולימרי זה הוא שמקנה לחומר את נקיפותו הגבוהה, קרי, את עמידותו הגבוהה מפני שבירה וסדיקה ולכן הופך אותו לאידיאלי לבניית מודלים, לבידוד ולקירוי- שכן אין חשש משבירה או סדיקה של החומר ובלאי מהיר. שנית, חומר זה משתייך לתת משפחת התרמו פלסטיים. חומר תרמו פלסטי הוא חומר אשר ניתן לשינוי ולעיצוב באמצעות תהליכי חימום, כאשר כל מה שיש לעשות על מנת להשיבו למצבו המוצק ולקבע את השינוי בו זה לקררו. תכונה זו הופכת את הפוליגל לחומר אף יותר אטרקטיבי שכן משמעות הדבר היא שעיצוב החומר מתבצע בקלות יתרה. בנוסף, חשוב לומר שמדובר בחומר אשר קל לייצרו בתנאי תעשייה ועלות ייצורו איננה גבוהה, מה שאומר שמחירו עבור הרוכש הוא נמוך ולכן ניתן לרכוש  פוליגל בכמויות מסחריות בעלויות זולות יחסית.

הפוליגל כחומר אידיאלי למודלים ואומנות

פוליגל רובנו מכירים מעולם האומנות, כאשר היינו ילדים ומשתמשים בו כבסיס ליצירות. חומר זה אכן בולט עדיין בתעשיית האומנות ובעיקר בהקשר של עיצוב מודלים, שוב, הודות לתכונות התרמו פלסטיות שלו ולעלותו הזולה יחסית לחומרים אחרים.

מודעות פרסומת