מכירת זהב

טיפים למכירת זהב

זהב איכותי יכול לעמוד למכירה על ידי אנשים פרטיים, אנשי מקצוע, חברות, גופים, עסקים, ארגונים, רשתות ועוד. המכירה מתבצעת מול תכשיטנים או קנייני זהב והערך שלה נקבע על פי שווי הבורסה העולמי ל-1 גרם זהב ולפי התשלום המקובל ל-1 גרם. כמו כן, המחיר על מכירת זהב מושפע מכמות הקראט וממשקל התכשיט. באמצעות מחשבון זהב ניתן לדעת מה שוויו של גרם אחד זהב בבורסה העולמית ולחשב את כל שווי הזהב שמשובץ בתוך תכשיטים.

השימוש במחשבון חיוני למכירת זהב בערך הוגן וראוי. עם זאת, יש עוד כמה טיפים שכדאי להכיר לפני שמבצעים פעולה מן הסוג הזה. כדאי למשל להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהשוות בין גופים שמעוניינים ברכישת זהב. לאחר מכן ניתן גם להיכנס לאתרי האינטרנט שעוסקים בתחום ולקבל מידע רלוונטי. המידע צריך להיות מעודכן לפי הבורסה העולמית ועל פי הביקוש וההיצע לסוגים מסוימים של זהב.

מכירת זהב

מה המדדים המשפיעים על מכירת זהב?

ברמה הטכנית, המשקל של הזהב עוזר למדוד את הערך שלו אבל המדידה המקצועית נעשית על ידי אונקיה. רוב הזהב שברשות אנשים פרטיים הוא לא זהב טהור לחלוטין ולכן צריך לבדוק מראש מה המדדים המשפיעים על המחיר הנקוב. לפי הרשות למסחר בארצות הברית למשל, מוכרי הזהב מחויבים לתאר את איכות הקראט בזמן מכירת זהב כי אחרת העסקה לא חוקית.

מומלץ לספור את הקראט של הזהב בנפרד וזאת בעיקר בתכשיטים שמורכבים מכמה סוגים שונים של מתכות יקרות. אפשר כמובן לדעת מה הערך של התכשיט נכון לאותו יום של העסקה בלבד, כי המחיר עולה ויורד לפי התנהגות הבורסה. עם זאת, היכרות עם המוכר רלוונטית כל הזמן וקובעת את האמינות של העסקה.

מודעות פרסומת