עסקים למכירה

היתרונות של עסקים למכירה

עסקים למכירה מציעים מגוון רחב של יתרונות עבור ציבור המשקיעים או אנשים פרטיים. ראשית, הם מאפשרים לכל מי שקונה אותם להשתלב במהירות בעסק ובענף. העסקים נמכרים כאשר הם בפעילות מלאה ולכן מה שנותר לעשות הוא רק להשתלב בהתנהלות מול הלקוחות, הספקים או אפילו העובדים.

שנית, עסקים למכירה חוסכים עבור המשקיע את כל הצורך בהתנהלות בירוקרטית. הם מחזיקים באישורים הנדרשים מטעם העירייה, גופי האכיפה והרשויות וניתן להמשיך להפעיל אותם בלי לאבד לקוחות או עסקאות. העסקים שעומדים למכירה נמצאים גם בפריסה ארצית ולכן הם לא אמורים להגביל את המשקיע לאזור גיאוגרפי ספציפי בלבד.

pianowhtside-1000x1000

האם תמיד משתלם לקנות עסק קיים?

האטרקטיביות של עסקים למכירה נבחנת לפי מצב הפעילות הנוכחי והצפי שלהם לעתיד הקרוב והרחוק. את מצב הפעילות של העסק ניתן לבחון על פי דוח הכנסות והוצאות שמוגשות לרשויות המס, בעוד את הצפי לעתיד יש לבסס על תכנית עסקית. כל עסק נדרש להחזיק בתכנית מסודרת שמפרטת מה יהיה הפער בין ההוצאה להכנסות והאם צפויה תחרות מסוימת שתשפיע על הענף. אותה תכנית עסקית אמורה גם להיות חשופה לגמרי למשקיע ולעזור לו לדעת האם לקנות את העסק.

בשורה התחתונה, צריך לבחון כל מקרה לגופו על מנת לדעת האם משתלם לקנות עסק קיים. רצוי לבצע את ההשוואה יחד עם אנשי מקצוע ולהתייעץ עם עורכי דין, רואי חשבון וכן הלאה. משקיע שמעוניין לקנות עסק פעיל לא יכול להרשות לעצמו לקבל החלטה ספונטנית. עליו להפעיל מערכת שיקולים רחבה ככל האפשר ולהבין את היתרונות והחסרונות של כל מהלך. כך ניתן לנצל מצד אחד את היתרונות של עסקים למכירה, אך מצד שני גם להגן על ההשקעה הסופית.

מודעות פרסומת