תמ"א 38 בתל אביב

חשיבותה של תמ"א 38

תמ"א 38 היא אחת מתכניות המתאר של המועצה הארצית לתכנון ולבנייה. התכנית הזו היא בעצם מספר הטבות ותמריצים שנועדו לעודד יזמים להתחיל עבודות שיפוץ ושדרוג בבניינים ישנים. העבודות הללו מתבצעות באופן כולל בכל המדינה ובכל עיר וניתן למצוא תמ"א 38 בתל אביב, בבאר שבע, בקריית אתא ובצפת. תמ"א 38 נועדה לפתור את איום רעידת האדמה והמוכנות של בניינים ישנים שעלולים לקרוס כשרעידה חזקה תפקוד את הארץ וחיזוק הבניינים האו הוא דבר הכרחי ומהותי. יחד עם זאת, התמ"א נועדה כדי לצמצם את הפערים בין הבניינים הישנים שכבר אינם אטרקטיביים לזוגות צעירים ופוגעים בפניהם של ערים רבות.

הוספת מעליות ובניית קומות נוספות

כחלק מפרוקיט תמ"א 38 בתל אביב ובעוד אזורים בארץ מצפון ועד הדרום, במרכז ובפריפריה, ישנן מספר שדרוגים שניתן לראות כמוטיב בין כל הפרויקטים בכל הארץ. אחד מהדברים שניתן להוסיף בתמ"א 38 הוא הוספת מעלית. המעלית עצמה לא מחויבת להיות חלק מהשטח של הבניין וניתן להוסיף אותה באופן חיצוני, זאת אומרת בצמוד לבניין על ידי בניית פיר חדש לחלוטין. הוספה של מעלית מצריכה גם חיזוק של הבניין וכך ניתן גם להוסיף קומות נוספות שיהיו בתהליכים קצרים יותר מבנייה ללא תמ"א 38.

הוספת ממ"ד הכרחית במציאות הישראלית

עוד דבר שנוסף לאפשרויות של פרויקטים של תמ"א 38 בתל אביב, בירושלים ובאזורים אחרים בעיקר סמוכי גדר כמו בצפון, באצבע הגליל ועוטף עזה היא הוספת ממ"ד לכל בית. הוספת ממ"ד יכולה להתבצע בבתים רבים אך תמ"א 38 מאפשרת תהליך מהיר יותר ולהוסיף את חדר הביטחון מחוץ לשטח הבית. אפשרות זו יכולה להיות תמריץ טוב מאוד לדיירים וליזם לשפץ את הבית והיא אחת הדרכים של המדינה לעודד את הבנייה.

מודעות פרסומת