לוחות סנטף

הסנטף הוא חומר פולימרי תרמופלסטי בעל יתרונות אין ספור המשמש כיום בעיקר בתעשיות הבנייה. פוליקרבונט גלי, הסנטף, הוא חומר וורסטילי ונוח לעבודה אשר יתרונותיו תורמים לעמידותו ולפופולאריות שלו בעיקר בתעשיית הפרגולות והקירוי.

היתרונות הגלומים בלוחות הסנטף

לוחות סנטף כאמור, טומנים בחובם יתרונות רבים. בין היתרונות הללו נוכל למצוא את העמידות הרבה של החומר הן בפני משקלים והן בפני תנאי מזג אוויר (חום, קור, משקעים). בנוסף, ניתן לעצב את הסנטף לפי רצון וצורך בקלות יתרה, שכן לאור מאפייניו הפלסטיים החומר מתעצב ומשנה צורתו בעת חימום ומתקשה ומתייצב חזרה בעת קירורו. כך ניתן להקנות זוויות וצורות שונות לחומר. הלוחות מסננים קרינת UV, בעלי שקיפויות משתנות לפי צורך ורצון וכנ"ל לגביי צבע. חומר זה מוגדר כבעל יכולת עמידות רבה בפני ניפוץ.

לוחות סנטף בתעשיית הקירוי

יכולת הכיפוף והעיצוב של לוחות הסנטף לזוויות שונות והנקיפות של החומר, יחד עם עמידותו הגבוהה, הן הסיבות לכך שמשתמשים בלוחות אלה לצרכי קירוי והן לצרכי בניית פרגולות (גגות למרחבים פתוחים). השימוש הנפוץ כיום בלוחות הפוליקרבונט הגלי הוא לשם קירוי של אצטדיונים, מקומות מסחר, אולמות וכדומה. הקירוי באמצעות לוחות הפוליקרבונט הגלי מאפשר מתן אסתטיקה ייחודית בכך שהשקיפות והצבע של הלוחות ישפיעו על אופי האור שייכנס פנימה אל תוך החלל המקורה. כך ניתן למעשה לייצר אור בגוונים מסוימים ובעוצמות רצויות. לוחות הפוליקרבונט הגלי משמשות במסגרת תעשיית הקירוי גם לצרכי בידוד, אותם ממקמים בעת תהליך בניית הקירות בחומר כך שמתקבל אפקט של בידוד אקוסטי כמו גם בידוד תרמי (בידוד מפני רעשים ובידוד מפני טמפרטורות חיצוניות, בהתאמה). לסיכום, מדובר בחומר וורסטילי, יעיל וייחודי אשר בולט כיום בעיקר בתעשיית הקירוי הישראלית.

 

מודעות פרסומת