פרויקט תמ"א 38 בתל אביב

כי גם לתל אביביים מגיע ליהנות

תמ"א 38 הן אוסף של תקנות ונהלים שמאפשרות לכל בניין שיעמוד בתנאים שהוצבו, שכוללים תאריך של קבלת היתר בנייה ותנאים נוספים של ואכלוס הבניין, לקבל הקלות ואף תמריצים כלכליים כדי לחזק ולשפר אותו. המהות של תמ"א 38 היא שיפור המצב הקיים במדינה גם כדי לשפר את הסטנדרטים של חלק מהמבנים הישנים שנבנו לפני שנות השמונים וגם כדי לחזק אותם ולהכין אותם טוב יותר לרעידת אדמה שיכוה לתקוף את ישראל בכל רגע. נפוץ לחשוב כי תמ"א 38 מדברת רק על ערים מתפתחות שהבנייה בהם ישנה יותר אך נהנות מתמ"א 38 תל אביב, הרצליה ועוד ערים מפותחות נוספות.

צמצום הפערים בין השכונות

פרויקט תמ"א 38 לא בא רק כדי לחזק מבנים כנגד רעידת אדמה אלא כתוצאה מתהליך התחדשות עירונית שהכרחי למדינה כולה. פרויקט תמ"א 38 בתל אביב למשל ניתן למצוא שיפורים של בניינים קיימים שנועדו לעצב אותם מבחינה חיצונית נוסף לחיזוק היסודות ושיפור יציבות הבניין. העפרים בערים מסוימות גדול בין השכונות כאשר בתל אביב בהפרש של קילומטר אחד ניתן לראות שכונות עם בנייה ישנה ולא הולמת לפני העיר לעומת מגדלי יוקרה. תמ"א 38 בתל אביב וכל התיקונים שיצאו באים לשפר את המצב הקיים ולצמצם את הפערים.

שמירה על צביון הרחובות והשכונות

עם כל הרצון הטוב של תמ"א 38 בתל אביב ובעוד מקומות כמו הרצליה, רמת השרון ונתניה, חשוב מאוד גם להטיב עם האזרחים אך גם לשמוע לרצון העיריות והתושבים האחרים שמתנגדים לפרויקטים השונים. סך הכול מדובר על מהלכים נכונים לעיר כולה אך לכול עיר יש את הצביון שלה ויש שכונות שיעדיפו לא להקים בנייני גבוהים או להפוך את כל הרחוב לאתר בנייה אחד גדול, לפחות לא במכה אחת.

מודעות פרסומת