נהלי אבטחת מידע

אסור להקל ראש באבטחת המידע בארגון

שמירה על מידע בארגונים אינה עניין פשוט, שכן היא תלויה בהרבה מאוד דברים – בשיתוף פעולה של העובדים, בתוכנות האבטחה וברמת הסדר בה הארגון פועל. אנשים רבים לא חושבים על כך, אך מדובר בעניין לא רק מסובך למדי אלא גם בעל משמעות עצומה – כל דליפה של מידע עלולה לעלות בהפסדים כספיים ובירידה חדה בערך החברה. מסיבה זו, חשוב להשקיע את כל המאמצים בשמירה על אבטחת המידע בארגון. בדיוק לשם כך, ארגונים הפועלים בצורה נכונה מנסחים לעצמם נהלי אבטחת מידע, שמעניקים מדיניות לעובדים המאפשרת למנוע דליפת מידע ולמנוע טעויות אנוש מיותרות בתחום.

נהלים שמאפשרים לעובדים שלכם לשמור על החברה

נהלי אבטחת מידע חד וחלק מגנים לכם על החברה. נהלים אלו מאפשרים לעובדים לדעת כיצד להימנע ממצבים בהם תיגרם דליפת מידע, על ידי יצירת סדר פעולות ידוע מראש בכל תומי העבודה. הנהלים כוללים בין השאר נהלי סיווג למסמכים, נהלי הרשאות לעובדים שונים לעבוד עם סוגי מידע שונים, נהלי עבודה עם חומרים מהארגון מחוץ למקום העבודה ועוד. מדובר במערך שלם של נהלים על פיהם החברה עובדת ביומיום. כמובן שלא מספיק רק לכתוב אותם, אלא יש צורך גם ליישמם בצורה נכונה, כך שהנהלת הארגון צריכה להיות תמיד עם היד על הדופק בנושא.

נהלי אבטחת מידע.jpg

ניהול ויישום תחת תקינה בינלאומית

ההישג הטוב ביותר לחברה מבחינת נהלי אבטחת מידע היא השגת תעודת ISO שמעידה על נהלים בסטנדרט בינלאומי. כדי להשיג את התעודה על החברה לנסח, בעדיפות עם סיוע של איש מקצוע, נהלי אבטחת מידע יעילים בהתאם לסטנדרטים של ISO. מעבר לכך הארגון צריך גם להוכיח את עמידתו בנהלים ואת יישומם בשטח. עמידה בכל התנאים מאפשרת את קבלת תו התקן.

 

מודעות פרסומת